Araba son zamanların en büyük ihtiyacı haline getirilmiştir. Araç kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Önceden büyük bir lüks olan araç kullanmak gittikçe sıradanlaşıyor ve herkesin kullanabildiği bir duruma geliyor. Arabası olan kişi çok farklı görülmüyor artık çünkü her evde birden çok araç olmaya başladı. Tabi ki de herkesin arabası olmak zorunda değil bu nedenle heryerde olduğu gibi izmir araç kiralama firmaları da ortaya çıkmıştır.
Araç kullanımı gittikçe yaygınlaşırken özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde trafik sorunu artıyor. Bu nedenle kişiler endi araçlarını oldukça az kullanmaya çalışıyorlar. Aynı zamanda kendi araçları olmadan şirket ve işyeri araçlarını kullanan çalışanlarda bulunmaktadır. İşyeri için araçla gezmek zorunda kalanlar mecburen trafiğe çıkıyor.

Peki bu kadar araç kullanımı yaygınken, herkes bu araçları satın alıyor mu? Tabi ki de hayır. Trafikteki bütün araçlar kişilerin kendi araçları değil. Birçoğu şirket aracı ya da kiralanmış araçlar. Özellikle son dönemlerde şirketler, şirket çalışanları için araç filosu kiralama hizmeti almaktadır.

Bunun Sebepleri Şöyle Sıralanıyor;

  • Şirketin kurumsal kimliğini temsil eden aynı marka- model araçların olması
  • Çalışanların ulaşımlarının daha kolay sağlanması
  • Çalışanların yol masraflarından da araç masraflarını karşılamak
  • Çalışanların kendilerini özel hissettirmek

Araç kiralamak sadece iş için gerekli değildir. Kendi aracı olan kişilerde bazen araç kiralayabilmektedir.

Hangi Durumlarda Araç Kiralanıyor

Şirketler çalışanları için birden çok araç kiralayabiliyor. Aynı zamanda iş yerleri belli dönemlerde iş yetiştirebilmek adına araç kiralıyor. Araç ilama tabi ki de sadece şirket ya da işyerlerine özel değildir. Okullar servis aracı olması adına uzun süreci araç kiralamalarda yapabiliyor. Birden fazla araçla servis çekilebiliyor. Sadece servis araçları kiralayan birçok kiralama şirketi var. Araç kiralamayı sadece çalışma hayatında düşünmemek gerekiyor. Özel günler içinde araç kiralanabilir. Düğünlerde konvoy oluşturmak için birden çok araca ihtiyaç duyulurken gelin arabası için izmir lüx araç kiralama sebeplerin başında yer alıyor. Düğünlerde gelin arabası kiralarken son dönemlerde klasik ve eski model araçlar tercih ediliyor ve araç kiralama şirketleri bu konsepte yöneliyor. Bunların yanı sıra şehir dışına çıkan insanlar araçla uzun yola gitmemek için gittikleri yerlerden araç kiralıyorlar. Ya da uçak seyahati gereken yerlerde havaalanlarından araç kiralanıyor.

Acil durumlarda eskisi gibi komşudan, tanıdıktan arabasını isteme sorunu artık kalmadı. Birçok şehirde olduğu gibiizmir de de izmir araç kiralama şirketi bulunuyor. Hatta bu şirketler internet üzerinden de hizmet vermekte. Çok kısa sürece bir araç sahibi olabilirsiniz. Araç istediğiniz anda bu şirketler belli şartlarla aracın anahtarını size teslim ediyor. Bu şartların başında tabi ki de yaş sınırı ve ehliyet sahibi olma geliyor. Şirketlerde kendi araçlarını korumak adına belli sözleşme maddeleri sonrasında aracı anlaşılan süre için teslim ediyor.

Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

  • Aracınız olmadığı zamanlarda bile rahatlıkla araç sahibi olabilirsiniz.
  • Uzak mesafelerde aracınız olmadığında bulunduğunuz yerden araç kiralayabilirsiniz. Özellikle uçak seyahatiyle gidilen yerlerde araç kullanma zorunluluğu olduğunda mecburen araç kiralamak gerekiyor. Tatil için gidilen yerlerde de daha rahat gezebilmek ve zaman harcamak için tatil bölgelerinden de araç kiralanabiliyor.
  • Kiralamalarda aracın sigorta ve vergi masraflarından tasarruf etmiş olursunuz. Kendi adınıza aldığınız aracınızın kaskosu, sigortası, vergisi derken araç kiralamadan daha çok masrafla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sizde ister iş gezisi için olsun ya da tatil amaçlı olsun araç kiralayarak bu avantajları değerlendirebilirsiniz. Unutmayın araç kiralamak için güvenilir yerlerden araç kiralamak çok önemlidir.