Shift oto olarak sunduğumuz İzmir araç kiralama hizmeti sizin istediğiniz anda istediğiniz yerde olmanıza olanak tanır. Böylece geziniz toplu taşımaya mecbur kalmazsınız. Eğlencenin başladığı saatlerde toplu taşıma olmaz taksiler ise çok yüksek ücretler talep eder araç kiralama daha ekonomik seyahat yapmanıza olanak tanır. 4 kişilik bir araç sizler için ideal tatili sunacaktır. Ayrıca bir vasıtaya gerek duymazsınız ve rahat ve konforlu seyahat imkanı bulursunuz.

Türkiye sahip olduğu geniş coğrafya ile bölgenin en büyük ülkeleri arasında yer alıyor. Üzerinde kadim medeniyetlere ev sahipliği yapan birçok büyük imparatorluğun yükselip tarihe karışmasının izlerini hala üzerinde taşıyor. Özellikle kadim çağlardan bu yana yerleşim yeri olarak cazibe merkezi olmayı başarmış İzmir coğrafyanın en özel merkezlerinden biri. Oldukça büyük bir yüz ölçümüne sahip olan şehir ülkemizde metre kareye düşen en yoğun tarihi eseri ve turistik alanı üzerinde barındırıyor.

Hali hazırda şehrin sonradan ortaya çıkan manzaralarını izlemek için gece ve gündüz birçok farklı alana gitmeniz gerekiyor. Bu yönü ile bakıldığında her ne kadar toplu taşıma ile istediğiniz yere ulaşmanız mümkün olsa da bazı önemli noktalara toplu taşıma söz konusu olmamakta. Ayrıca gideceğiniz yerin gece ya da gündüz sunmuş olduğu farklı eğlenceler gösteriler toplu taşımanın saatlerinin sizlere uygun olmaması ile sonuçlanabiliyor. İzmir seyahati düşünüyorsanız mutlaka rent a car İzmir hizmetlerine göz atmanız sizler için hem konfor hemde zamandan tasarruf edip büyük bir avantaj sağlayabilirsiniz.

İzmir’de Araç Kiralamak İçin Sahip Olmanız Gerekenler

Araç kiralama sizlere oldukça faydalı ve rahat seyahat olanağı sunacak fakat araç kiralama İzmir de de ülkemizin diğer şehirlerinde olduğu gibi bazı belgelere sahip olmanızı gerektiriyor. Araç kiralama hizmet almak isteyen bireylerin öncelikli olarak bilmesi gerekenlere göz attığımızda ilk olarak 18 yaşından büyük olma zorunluluğu karşımıza çıkıyor. Ayrıca her ne kadar ehliyete başvuru yaşı 18 olsa da araç kiralamak isteyen bireylerin minimum 23 yaşında olması ve araç sürücü ehliyetini aldığı yılın 3 yıl öncesine dayanıyor olması gerekli kriterlerden bir başkası. Son dönemde değişen yasalar gereği sürücü ehliyetine sahip olmak isteyen bireyler 3 yıl stajyer sürücü dönemini tamamlamak zorunda. Bu durumda 23 yaşından büyük olsanız dahi araç kiralamak için stajyer döneminin sona ermesi gerekiyor. Ayrıca ekonomik ve ultra lüks araçların ya da VİB araçların kiralanmasında ise farklı bir prosedür gerekiyor. 28 Yaşından büyük ve stajyer sürücü dönemi sona eren bireyler bu araçları kiralayabiliyor. daha detaylı bilgi  wiçin iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.